SANAL GASTE

Ev dekorasyonunuzda bu hataları yapmayın

23-10-2015 14:25Dekorasyonda sık yapılan temel hataları bilip bunlardan kaçınarak evinizi çok daha profesyonel bir bakış açısıyla dekore edebilirsiniz.

Yeni aldığınız evi baştan aşağı yenilemek hayli maliyetli bir durumdur. Mobilyasından tesisatına, duvar boyasından parkelerine kadar bir sürü masraf. Bu nedenle ev döşerken iyi karar vermeniz şart.

Çabuk sıkılınan renkler, modası geçen iddialı mobilyalar ya da eve tıka basa doldurulan aksesuarlar dekorasyonda yapılan en sık hatalardır.

İşte ev dekorasyonunun püf noktaları ve sık sık yapılan temel hatalar...

MOBİLYA SEÇİMİ

Dekorasyonda yapılan en büyük ve en sık hatalardan biri her telden çalan mobilyalardır. Bütün parçalar uyumlu ve tek bir tarz temsil etmelidir. Farklı olduğu için tercih edilen mobilya veya aksesuarlar yanlış seçimler arasındadır.

Sizi ifade etmiyorsa o üründen sıkılmanız uzun sürmeyeceği için işlevsel ve kişiliğinizi yansıtan ürünler tercih etmeniz doğru olacaktır.

Mobilya mağazasında veya dergide iyi duran bir televizyon ünitesi, sizin evinizde kaba ve diğer eşyalarınızla uyumsuz olabilir.

Ürünleri almadan önce evinizde yerleştireceğiniz yerin ölçülerini bilmek ve ona göre almak daha doğru olur.

AHŞAP EKORASYONU

Ahşap dekorasyon, evinizi ya vezir ya da rezil eden bir öğedir. Eviniz için ahşap ağırlıklı bir dekorasyon düşünüyorsanız çok renkli aksesuarlardan uzak durmalısınız. Çeşit çeşit renkler yerine gümüş ve beyaz renkler tercih ederek ahşabın ağırlığını kırabilirsiniz.

PERDE TERCİHİ

Dekorasyonda en sık yapılan hatalardan bir diğeri de perde seçimidir.

Yüksek tavanlı bir eve sahipseniz salonda tavandan yere kadar dökülen perdeler kullanarak çok hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Fakat standart bir apartman dairesinde yaşıyorsanız tavan yükseklikleri fazla olmadığından dökümlü perde kullanımı mekanı daraltarak evinizi olduğundan küçük görünmesine yol açacaktır.

Büyük desenli bir perde seçiminde bulunduysanız mobilyalarınızın sade olmasına dikkat etmelisiniz.

Etiketler : Ev - dekorasyonunuzda - bu - hataları - yapmayın -
loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181