SANAL GASTE

Tesla’nın gözü yarış pistlerinde

12-03-2016 23:21Formula E’nin ardından elektrikli otomobillerle gerçekleştirilecek bir yarış serisi daha başlıyor.

Formula E’nin ardından elektrikli otomobillerle gerçekleştirilecek bir yarış serisi daha başlıyor. Electric GT World Series adında düzenlenecek olan bu seride Tesla Model S’ler kullanılacak.
7 sezon için planlanan yarış serisinde Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarında bulunan Barcelona, Donington, Mugello ve Estoril gibi ünlü pistler kullanılacak.

Bu yarış serisinde kullanılacak olan Tesla Model S P85+ modeli standart haliyle 0'dan 100 km/h hıza 3.2 saniyede ulaşırken yarış versiyonlarında azalan ağırlık sayesinde daha da hızlı olacağı düşünülüyor. Ayrıca yarışta kullanılacak modellere bazı güvenlik ekipmanları eklentilerinin yanı sıra fren ve süspansiyon parçalarında da değişimler olacak.

FIA tarafından düzenlenen bu organizasyonun ilk senesinin Tesla Model S P85+ ile gerçekleşmesi planlanırken ilerleyen yıllarda diğer üretici firmalarında bu yarış serisine katılması planlanıyor.

Etiketler : Tesla’nın - gözü - yarış - pistlerinde -
loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181

kredi kartı ile fatura ödeme fatura öde kredi kartı ile avea fatura ödeme avea fatura ödeme Turkcell fatura ödeme kredi kartı ile Vodafone fatura ödeme Vodafone fatura ödeme TTNET fatura ödeme Vodafone borç ödeme kredi kartı ile turkcell fatura ödeme
kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme avea fatura ödeme kredi kartı ile avea fatura ödeme kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme - gediz fatura ödeme instagram takipçi satın al