SANAL GASTE

Sevgilisiyle öpüşürken canından oldu

10-06-2016 16:54Fıstık yiyen sevgilisini öptü ve öldü. Fıstık alerjisi olanlar dikkat. Kanada'da yaşayan 20 yaşındaki genç kızın fıstığa olan alerjisi canından etti. Fıstık yediğini bilmediği sevgilisini dudaktan öpünce hayatını kaybetti.

Fıstık yiyen sevgilisini öptü ve öldü. Fıstık alerjisi olanlar dikkat. Kanada'da yaşayan 20 yaşındaki genç kızın fıstığa olan alerjisi canından etti. Fıstık yediğini bilmediği sevgilisini dudaktan öpünce hayatını kaybetti.

Kanada'da yaşanan bu ilginç olay herkesi endişeye soktu. 20 yaşında olan Myriam Ducre-Lemay aşırı derecede fıstığa alerjisi vardı. Ve bunu sadece yakın cevresi biliyordu. Her ihtimale karşı sürekli yanında alerjik şok iğnesi bulundururdu. Ama yeni tanışıp aşk yaşadığı sevgilisinin bu alerjiden habersizdi.  Myriam kısa süre tanıştığı sevgilisi ile bir partiye gidip orada eğlendiler. Daha sonra erkek arkadaşıyla birlikte evine gitti. Gece yarısı fıstık ezmesi yiyen sevgilisi tekrar uyumak için yatağına geçtiği sırada az önce fıstık yediğini bilmediği sevgilisini öpen Myriam o anda şoka giriyor. Sevgilisi panikleyip ambulansı arıyor. Myriam'ın  aşırı derecede fıstığa alerjisi olduğu için kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. 

Posta gazetesinin haberine göre sevgilisi verdiği ifade de fıstığa alerjisi olmadığını bunun için üzgün olduğunu söylemiş. Myriam Ducre-Lemay her zaman yanında bulundurduğu alerjik şok iğnesinide o gece  yanına almamıştı. 

YILLAR SONRA İLK DEFA KONUŞTU

20 yaşındaki Myriam Ducre-Lemay'ın annesi Micheline Ducre yıllar sonra ilk defa basınla paylaşarak uyarılarda bulundu. " Bu büyük acıyı kimse yaşasın istemiyorum yiyecek ve içeceklere alerjisi olan kişileri  bilinçlendirin. Kızım daha birkaç gün önce aşık olduğunu söylemişti bana. Gözlerini hiç bu kadar ışıl ışıl görmemiştim adeta içi parlıyordu. Kızımın o gece şoka girdikten sonra fıstık alerjisi olduğunu söyleme fırsatı bile olmamış. Alerjisi olan herkes iğnesini mutlaka yanında bulundursun mutlaka" diyerek konuşmasını bitirdi. 

Sanalgaste.com NİMET GÜNGÖR

loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181