SANAL GASTE

Ünlü gazeteci Hakkı Devrim hayata veda etti

15-06-2016 12:09Gazeteci Hakkı Devrim öldü mü? Gazeteci Hakkı Devrim ne zaman öldü? Ünlü gazeteci köşe yazarı ve yayımcı Hakkı Devrim sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu

Gazeteci Hakkı Devrim öldü mü? Gazeteci Hakkı Devrim  ne zaman öldü? Ünlü gazeteci köşe yazarı ve yayımcı Hakkı Devrim sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

Gazeteci köşe yazarı ve yayımcı Hakkı Devrim sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Ölüm haberini doğrulayan gazeteci oğlu Serdar Devrim babasını 87 yaşında saat 10:00 sularında kaybettiğini söyledi. Gazeteci ve yayımcı Hakkı Devrim'in hayatını kaybetmesi sevenlerini yasa boğdu

SOHBET PROGRAMLARIYLA TANINMIŞTI

Ünlü gazeteci köşe yazarı ve yayımcı Hakkı Devrim hazırlayıp sunduğu CNN Türk'te "Hakkıyla Sohbet" ve "Günbegün" adıyla yaptığı programlarla ve  2005-2011 yıllarında başarılı sunucu Okan Bayülgen'in birçok programlarında daimi konuk olmasıyla ününe ün katmıştı. 

HAKKI DEVRİM KİMDİR?

Hakkı Devrim 1951 yılında stanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1950-1954 yılları arasında İstanbul Radyosu söz ve temsil yayınlarında reji asistanı olarak görev aldı. Hakkı Devrim gazeteciliğe 1952 yılında son Saat'te röportaj yazarı olarak başladı. Daha sonra Tercüman, Havadis, Yeni Sabah, Ege Ekspres ve Tasvir gazetelerinde çeşitli görevlerde bulundu. Bir süre Yeni Sabah'ta genel yayın yönetmenliği yaptı. "Fısıltı" dergisinin köşe yazarıydı. 1965'te Meydan Dergisi'nin kurucuları arasında yer aldı. Meydan Larousse ansiklopedisinin genel yayın müdürlüğünü de yaptı. 1973 yılında. Kaynak Kitaplar adı altında bir Yayınevi kurdu.

Bir süre basın dünyasından uzaklaştıktan sonra 1990'da Doğan Yayın Grubu'nda gazeteciliğe geri döndü ve tanıtım (promosyon) programlarında yer alan ansiklopedilerin hazırlanmasına katıldı. Daha sonraları, AD kitapçılık'ta Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştı. CNN Türk'te "Hakkıyla Sohbet" ve "Günbegün" adıyla sohbet programları sundu. 2005-2011 yılları arası Okan Bayülgen'in birçok programlarında daimi konuklar arasında yer aldı. Hakkı Devrim, ayrıca uzun yıllar Radikal'de köşe yazarlığı (cihannüma) yaptı. 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Sanalgaste.com NİMET GÜNGÖR

loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181