SANAL GASTE

Vefatının 11’inci yılında ‘çocuk sesleri’yle anılacak

24-06-2016 13:08Kazım Koyuncu ne zaman öldü? Kazım Koyuncu'nun ölüm yıl dönümü ne zaman? Usta müzisyen Kazım Koyuncu'un ölüm yıl dönümü 24 Haziran (bugün) Kadıköy Özgürlük Parkı'nda anılacak.

Kazım Koyuncu ne zaman öldü? Kazım Koyuncu'nun ölüm yıl dönümü ne zaman? Usta müzisyen Kazım Koyuncu'un ölüm yıl dönümü 24 Haziran (bugün) Kadıköy Özgürlük Parkı'nda anılacak.

Başarılı müzisyen Kazım Koyuncu 11 yıl önce 33 yaşındayken akciğer kanseri sebebiyle 2005 yılında hayatını kaymetmiş müzik camiasına büyük bir acı bırakmıştı. 33 yaşında  hayatını kaybeden Kazım Koyuncu'nun bıraktığı onlarca eseri, hala sevgi ve saygı ile dinlenmekte. Bu akşam Kazım Koyuncu’nun şarkıları Kadıköy Özgürlük Park'ında  Çocuk Kalbim Seni Söyler Korosu tarafından seslendirilecek. Karadeniz'in hasoğlu Kazım Koyuncu'nun şarkıları eşliğinde Kalbim Seni Söyler Korosu bir araya gelerek anma töreni gerçekleşecek. 

24 Haziran yani bu akşam Kadıköy'de düzenlenecek olan anma töreni saat 21:30'da başlayacağı planlanıyor.  Kazım Koyuncu şarkıları konserin şefliğini ise Turhan Yükseler üstlendi. Bu akşam koroya ünlü isimler Nejat Yavaşoğulları, Şükriye Tutkun, Emre Altuğ, Ayça Varlıer, Selçuk Balcı, Seyfi Yerlikaya, Cem Cücenoğlu, Taylan ve Manuş Baba birer şarkı ile eşlik edecek. Diğer yandan Ressam Efe Işıldaksoy ve dans sanatçısı Gonca Gümüşayak da canlı performansları ile sahnede yer alarak eşlik edecek. 

KAZIM KOYUNCU KİMDİR?

Kazım Koyuncu Karadeniz'in has adamı ve rock sanatçısı olup 1972 yılında Artvin'de doğmuştur.  Geleneksel Karadeniz müziği ile Rock'n'Roll müziği sentezleyerek kendi tarzını yaratan Laz müzisyen. 33 yaşında akciğer kanserinden kurtulamayıp hayatını kaybetti.  Ölmünden sonra da Koyuncu'nun albümleri üzerinde çalışmalar sürmüştür. 2014 yılında yapılan, Kazım Koyuncu’nun hayatının anlatıldığı filmde Kazım Koyuncu’yu Engin Hepileri canlandırırken diğer rolleri; Altan Erkekli, Settar Tanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Sait Genay gibi oyuncular paylaştı.

KAZIM KOYUNCU ALBÜMLERİ:

2001 - Viya!

2004 - Hayde

2006 - Dünyada Bir Yerdeyim

Sanalgaste.com NİMET GÜNGÖR

loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181