SANAL GASTE

Atatürk Havalimanı'nda canlı bomba saldırısı! Başımız sağolsun!

29-06-2016 03:36Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar terminal girişinde 3 saldırgandan şüphelenen polis, teröristlerle çatıştı. Çatışma sürerken paniğe kapılan hainlerin kendilerini patlatması üzerine 2 ayrı patlamada şu ana kadar aralarında polis ve sivillerinde olduğu çok sayıda vatandaşımız şehit oldu.

Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar terminaline 3 canlı bomba saldırdı. Canlı bombalar peşpeşe kendilerini pattlatı. Bu saldırı sonrası çok sayıda sivil hayatını kaybederken onlarca kişi de yaralandı. Saldırı sonrası Havalimanı'na giriş ve çıkışlar kapatıldı. Uçakların kalkışına ve inişine de izin verilmedi. Saatlerde kapalı olan Havalimanı'nda hava trafiği 03 sularında normale  döndü.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN AÇIKLAMA: DAEŞ'Lİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ 3 CANLI BOMBA SALDIRDI. 36 ŞEHİT VAR. ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Başbakan Binali Yıldırım 03:00'te kameraların karşısına çıktı. Yıldırım DAEŞ üzerinde dururken saldırının 3 canlı bomba tarafından önce ateş açmak sonra da kendilerini patlatmak suretiyle gerçekleştirildiğini söyledi.

36 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Binali Yıldırım dış politikada normalleşme yaşanırken bu saldırının yaşanmasının manidar olduğuna dikkat çekti. 

Teröristlerin Havalimanı girişine taksiyle geldiğini belirten Başbakan Binali Yıldırım, kaçan bir teröristin olduğu iddialarını da yalanladı.

Gördü tanıkları patlamadan önce silah sesleri duyduğunu söyledi. CNN Turk'te yayına bağlanan bir görgü tanığı, "Önce otoparkta 20-30 el silah sesi, sonra patlama oldu. İkinci patlama 20 saniye kadar sonra oldu. Yaralılar var" dedi. Olay yerinden ilk görüntüler olayın vehametini gözler önüne seriyor... 

Öte yandan telsizlerden yapılan anonslarda tüm birimlere 'çelik yelek' giymeleri konusunda uyarıda bulunuldu. Bunun bir olası çatışma için söylendiği düşünülüyor.

REUTERS: X-RAY CİHAZINA GİRMEDEN KENDİNİ PATLATTI

Reuetrs'a konuşan Türk yetkililer iki saldırganın x-ray cihazına girmeden önce kendilerini patlattığını açıkladı. 

SALDIRI SONRASI ABD'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch Atatürk Havalimanı'nda yaşanan saldırı sonrası raporları beklediğini ve "Türkiye'ye desteğe her zaman hazır olduklarını" belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TERÖR SALDIRISI SONRASI AÇIKLAMA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırısı sonrası açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamaları...

+ "Bu saldırı, terör örgütlerinin masum sivilleri hedef alan karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu saldırının, herhangi bir sonuç elde etmeyi değil, sadece ve sadece masum insanların kanı ve acısı üzerinden dünyaya ülkemiz aleyhinde propaganda malzemesi üretmeyi hedeflediği açıktır."

+ "Bu saldırı, terör örgütlerinin, masum sivilleri hedef alan karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu saldırının, herhangi bir sonuç elde etmeyi değil, sadece ve sadece masum insanların kanı ve acısı üzerinden dünyaya ülkemiz aleyhinde propaganda malzemesi üretmeyi hedeflediği açıktır. Dünyanın, özellikle de Batı ülkelerinin, yönetimleriyle, parlamentolarıyla, medyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla terör örgütlerinin bu oyununa karşı artık kararlı bir duruş sergilemelerini bekliyoruz."

+ "Türkiye, terör örgütleriyle olan mücadelesine, ödediği tüm bedellere rağmen sonuna kadar devam edecek güce, dirayete, imkana sahiptir."

+ "Ancak bu tür eylemlerinin, 79 milyon Türk vatandaşıyla birlikte 7,5 milyar insanın tamamına yönelik olduğunu da hatırlatmak isterim. Bugün İstanbul'da patlayan bombalar, terörün hain karakteri gereği, dünyanın herhangi bir şehrinde, herhangi bir havalimanında da gerçekleşebilirdi.

+ "Herkes şundan emin olsun ki terör örgütleri için İstanbul ile Londra'nın, Ankara ile Berlin'in, İzmir ile Şikago'nun, Antalya ile Roma'nın bir farkı yoktur. Şayet tüm devletler, tüm insanlık olarak el ele verip terör örgütlerine karşı ortak mücadele yürütmezsek, bugün aklımıza getirmekten dahi korktuğumuz ihtimallerin hepsi de birer birer gerçekleşecektir. Atatürk Havalimanı saldırısının, Batı ülkeleri başta olmak üzere, tüm dünyada terör örgütlerine karşı verilecek ortak mücadele için bir milat, bir dönüm noktası olmasını temenni ediyorum."

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi ve, "Milletimizin başı sağ olsun." ifadesine yer verdi.

DÜNYA MÜSLÜMAN ALİMLER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ KARADAĞİ'DEN TÜRK HALKINA ÇAĞRI

Birliğin Genel Sekreteri Ali Karadaği yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin içerden ve dışardan bazı güçlerce hedef alındığını belirtti.

"Destekleyeni ve uygulayanı kim olursa olsun bu bir terördür" ifadesini kullanan Karadaği, Türk halkına, ülke siyasetine, ekonomiye ve topluma darbe indirmek isteyen terörle mücadelede hükümetin yanında yer alması çağrısında bulundu.

Saldırıyı kınayan Karadaği,Türkiye'ye, Türk halkına ve saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi.

TWITTER, FACEBOOK VE YOUTUBE'A ERİŞİM KISITLANDI

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda en az 31 vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından sosyal paylaşım sitelerine de erişim kısıtlandı. Twitter, Facebook ve YouTube kullanıcıları bir erişim yavaşlaması ve engellemesiyle karşı karşıya kaldılar. Bu 3 siteye erişimin kısıtlandı.

Erişimin kısıtlanmasının nedenine dair ise yetkililerden bir açıklama gelmezken, bu kısıtlamanın saldırının ardından paylaşılan parçalanmış ceset görüntüleri, kanlı videolar ve patlama anı gibi görüntülerin daha fazla kişiye ulaşmasını önlemek amacıyla yapıldığı düşünülüyor.

TWITTER'DA BÜYÜK PROVOKASYON

Tüm Türkiye'yi yasa boğan Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen canlı bomba saldırısının ardından sosyal medya yine her zaman olduğu gibi birilerinin hükümeti eleştirme merkezi haline geldi. Brüksel ve Paris'te yaşanan saldırılardan ders almayan bazı kişiler yine sert bir şekilde AK Parti ve devleti suçladı.

Yorum sizin... 

loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181