SANAL GASTE

TRT Haber spikeri Tijen Karakaş o anları anlattı

18-07-2016 13:08Canlı yayında, darbe girişiminde bulunan askerlerin yayınladığı KORSAN bildiriyi okuyan TRT Spikeri Tijen Karakaş, 15 Temmuz Darbesi gecesi yaşadıklarını anlattı.

Türkiye en kara günlerinden birini yaşadı. Bir grup asker 15 Temmuz gecesi darbe girşiminde bulundu. 15 Temmuz darbesi olarak t arihe geçen gecede emir komuta zincirinde olmayan bazı askerler, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı da esir almak suretiyle mevcut iktidarı indirmek ve rejimi askıya almak amaçlı kanlı bir darbe girişiminde buludu.

Darbeci teröristler; halkın üzerine ağır silahlarla saldırdılar. TRT, Türksat, Telekom gibi iletişim mecraları ele geçirilmeye çalışıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele kanlı bir baskın gerçekleştirildi. Genelkurmay Başkanı ve bazı komuta kademesinden komutanlar esir alındı. TBMM vuruldu. MİT'e Emniyet'e savaş uçakları ve savaş helikopterleri ile saldırıldı.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı ile meydanlara inen millet şehit vermek pahasına darbecilere geçit vermedi. Ele geçirilmeye çalışılan tüm mecraları darbecilerden bizzat geri aldı, millet darbeci terörist askerleri yaka paça yalalayıp polise teslim etti. 

Tüm bu arbede içerisinde darbeci teröristlerin ele geçirdiği yerlerden biri de TRT idi. İddiaya göre TRT'de bir direnme olmadı. TRT sipkeri Tijen Karakaş ve orada bulunanlar yere yatırıldı, elleri kelepçelendi. Daha sonra Tijen Karakaş'a korsan bildiriyi okumaları emri verildi. Yüzüne tümüyle yansıyan korku ifadesi ile canlı yayına çıkan Tijen Karakaş eline tutuşturulan korsan bildiriyi okumak zorunda kaldı.

TRT bu bildirinin okunmasından yarım saat kadar sonra terörislerin elinden kurtarıldı. Tijen Karakaş daha sonra o anlarda yaşadıklarını şu  sözlerle anlattı:

"3-4 saat kadar önce burada kabus dolu saatler yaşadık. Meslek hayatımın en zor yayını yaptım. Silahlı kişiler tarafından stüdyomuzda, haber merkezimizde alıkonulduk. Saatler boyunca rehin tutulduk. Kollarımız arkadan bağlandı. Tehdit edildik. Her hareketimiz izlendi. Stüdyoda o bildiri metnini, silahlı kişiler tarafından zorlandım. TSK adına bu eylemi gerçekleştirdiklerini, bize zarar vermeyeceklerini, milletin iyiliği için bunu yaptıklarını ifade eden bir grup tarafından alıkonulduk saatler önce evvel. Ellerimiz arkadan bağlandı. Silahları ile bizi tehdit ettiler. O şartlar altında okuduk. Çok şükür başımıza bir şey gelmedi. O dakikaları bir daha hatırlamak istemiyoruz."

loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181