SANAL GASTE

l.facebook.com nedir? lm.facebook.com nedir?

23-08-2016 09:23Web sitesi sahiplerine l.facebook ve lm.facebook açıklaması. Google Analytics’te görüntülenen facebook’un yeni trafik kaynakları ne anlama geliyor?

l.facebook.com nedir? lm.facebook.com nedir? Web sitesi sahiplerine l.facebook ve lm.facebook açıklaması. Google Analytics’te görüntülenen facebook’un yeni trafik kaynakları ne anlama geliyor?

Web sitesi yöneticileri son günlerde Google Analytics ekranlarında her zamankinden farklı Facebook trafik kaynakları görmeye başladılar. Web’den gelen trafik kaynağı facebook.com ve mobilden gelen trafik kaynağı m.facebook.com’un haricinde Analytics’te artık l.facebook.com ve lm.facebook.com kaynakları da görüntüleniyor.

Bu durumu farkeden okuyucularımızın uyarısu üzerine l.facebook.com ve lm.facebook.com’un ne anlama geldiğini araştırdık. Elde ettiğimiz Analytics verilerine göre l.facebook.com’un çoğunlukla masaüstü bilgisayarlar, biraz tabletlerden geldiğini buna nazaran lm.facebook.com’un sadece mobilden geliyor.

BURADAN SONRASINA ÇOK DİKKAT

Facebook’dan net bir açıklama gelmemesi ile birlikte Warren Redlich’in blogundaki açıklamasına göre demografik verilere, yeni ziyaretçi-düzenli ziyaretçi, verdiği reklamlara göre de değerlendirildiğinde de bir sonuca ulaşmak mümkün olmuyor.

l.facebook.com’a girdiğinizde www.facebook.com’a yönlendirilirken lm.facebook.com’a tıkladığımızda mobil benzeri bir sayfa görüntüleniyor. Bu da Facebook’tan gelen trafiğin bölünmesi Analytics verilerini yanlış yorumlanmasına sebep olabiliyor.

The Next Web‘in sosyal medya yöneticisi Matt Navarra‘nın açıklaması ise şu şekilde:

ZARARLI İÇERİK AYRINTISI

"l.facebook.com ve lm.facebook.com ile ilgili Facebook’a ulaşan Navarra, l.facebook.com ve lm.facebook.com’un farkını sormuş. Facebook, zararlı linklerden gelen trafiği www.facebook.com’dan l.facebook.com’a yönlendirmek zorunda kaldıkları yanıtını almış.

Böylelikle dikkat etmeniz gereken husus Analytics ‘te l.facebook.com olarak görünen trafik masaüstünden geldiğini lm.facebook.com’un mobil cihazlardan gelen trafik olduğunu göz önünde bulundurmalısınız."

loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181