SANAL GASTE

Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram'a erişim yasağının nedeni

26-08-2016 09:50Sosyal medyaya BTK engeli. Türkiye'de sosyal paylaşım siteleri Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram'a 4 saat kadar erişim sağlanamadı. İşte nedeni...

Türkiye'de Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram'da erişim sorunu yaşandı. Saat 23.00 sıralarında başlayan sorun, yaklaşık 4 saat sonra sona erdi. Kullanıcılar, sosyal paylaşım sitelerine VPN uygulaması üzerinden girebildi.

TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALAN YALAN HABER KAYNAKLARI TESPİT EDİLDİ

Gaziantep’te yaşanan üzücü terör saldırısının ardından Facebook, Twitter ve YouTube platformlarına bant genişliği daraltma işlemi uygulanmıştı.

Yetkililerin, kısıtlama esnasında Türkiye'yi ve TSK'yı hedef alan yalan haberlerin kaynaklarını tespit ettiği iddia edildi.

Turkey Blocks isimli Twitter hesabının verdiği bilgilere göre, yavaşlatma işleminin uygulandığını gösteriyor. Bilgilere göre Facebook, Twitter ve YouTube tüm internet servis sağlayıcılar tarafından erişime engellendiği görülüyor. Instagram‘ın ise sadece Superonline tarafından yavaşlatıldığı belirtiliyor.

Sosyal medyaya BTK engeli

Terör olayları sonrası medya kanallarına uygulanan yayın yasağı, bazı sosyal medya platformlarını da etkiliyor. Ancak bu kez herhangi bir terör saldırısı olmamasına rağmen erişim yasağının neden uygulandığı bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak herhangi bir resmi açıklama ise yapılmış değil.

loading...
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181

kredi kartı ile fatura ödeme fatura öde kredi kartı ile avea fatura ödeme avea fatura ödeme Turkcell fatura ödeme kredi kartı ile Vodafone fatura ödeme Vodafone fatura ödeme TTNET fatura ödeme Vodafone borç ödeme kredi kartı ile turkcell fatura ödeme
kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme avea fatura ödeme kredi kartı ile avea fatura ödeme kredi kartı ile elektrik faturası ödeme elektrik faturası ödeme - gediz fatura ödeme instagram takipçi satın al