SANAL GASTE

Fenerbahçe'nin sorunu Alex de Souza...

22-08-2016 19:14

Her Fenerbahçeli taraftar dün kaybedilen Başakşehir maçına dert yandı içten içe.

Kimi kazanılan Grasshoppers mücadelesinin ardından methiyeler düzdüğü Advocaat'ı eleştiriyordu, kimi ise futbolcuların umursamaz hallerini.

Fenerbahçe'nin problemi aslında ne hoca, ne taktik olay aslında biraz teknik.

Sarı-Lacivertlilerin dün kaybettiği Başakşehirspor mücadelesi sonrası herkesin ağzından dökülen cümle ''Fener neden kaybetti?'' oldu.

Fenerbahçe'nin neden kaybettiği aslında uzun zamandır belli ama kimse adını bir türlü koymak istemiyor.

Bu takım tabii ki Türkiye'nin en önemli yıldızlarına sahip takımlardan biri ancak ortada bir de 10 numara gerçeği var.

Fenerbahçe kabul etse de etmese de bir Alex'e ihtiyaç duyuyor. Brezilyalı yıldız gittiği günden bu yana bir rahat maç izleyemiyor taraftar.

Aykut Kocaman ile yaşadıkları sorundan itibaren Fenerbahçe macerası sona eren ve gönüllere taht kurarak sessizce veda eden Alex'ten sonra Fenerbahçe'nin yüzü gülmüyor.

Advocaat ve yönetim iyi bir 10 numara bulup bu takıma adapte etmek zorunda. Aksi takdirde Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde de ligde de işi kolay değil.

Çok eleştirilen Galatasaray'ın bazen yürüyerek bile maç kazanmasının gizli sebebi Wesley Sneijder'dir. Yani 10 numaradır.

Futbol büyük oyuncularla oynanır. 

Türkiye'de futbol bunu söylemek ne kadar acı da olsa skora bağlıdır.

Fenerbahçe 10 numarasız oynadığı sürece omurgasız bir orta saha ile tek hamlede yıkılacak boksörlere benziyor ve benzemeye de devam edecek.

Fenerbahçe en kötü oynadığı anlarda bile iş yapacak hiç koşmasa bile 2 topla işi bitirecek bir oyun kurucu almak zorunda, almalı yoksa geçen sezon yaşananların bir başka evresi kapıda...

Şu an Advocaat'ın kredisi var gibi gözükse bile inişli çıkışlı skorlar yüzünden bir süre sonra homurdanmalar başlayacak ve taraftar ile Hollandalı çalıştırıcı arasına kara kedi girecek iddiası dahi gündeme gelebilir.

Fenerbahçe yönetiminin Pereira ve ekibine yüklü miktar tazminat ödeyebilme imkanı olduğuna göre sağlam bir 10 numara da alabilir herhalde?

Ne dersiniz?...

Etiketler : -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

SANAL GASTE © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Rss]    Sanalgaste.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

Adres: Başakşehir 1. Etap A-2 Blok D:3 Başakşehir - İSTANBUL
İletişim: (0212) 552 8181