Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüz noktasında hiç şüphesiz en dikkat çekici kısım göz çevresidir. Bu bölgede ne kadar düzgün şekilde makyaj gerçekleştirilir ise görsel açıdan anlamlı ve hoş bir görüntü ortaya çıkar

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
29 Nisan 2020 - 23:32

    Yüz noktasında hiç şüphesiz en dikkat çekici kısım göz çevresidir. Bu bölgede ne kadar düzgün şekilde makyaj gerçekleştirilir ise görsel açıdan anlamlı ve hoş bir görüntü ortaya çıkar. Özellikle de buğulu göz makyajı yapılarak dikkatlerin gözlere çekilmesi daha kolay biçimde yapılabilmektedir. Özel bir davet ya da organizasyona giderken, dışarı çıkıldığı zaman; iş yerlerinde ve daha birçok farklı noktada bakışlar vurgulanmak istendiğinde buğulu göz makyajları en çok tercih edilen yöntemlerdir. Tabi bunu gerçekleştirmek için bazı işlemler bulunmaktadır.
 
 Buğulu Göz Makyajı Yapmanın Farklı Yöntemleri
 


 Özellikle büyüleyici bir görünüm göz çevresinde elde edebilmek için ve farın kalıcı olması adına mutlaka primer uygulaması da bu makyaj kapsamında yapılmalıdır.
 
 Makyajda baz oluşturmak suretiyle ilk başta buğulu göz makyajları adına mutlaka nötr bir renk uygulaması yapılmalıdır.
 
 Buğulu göz makyajında gözlere derinlik katılmak istendiğinde göz kapağına gölgelendirme yapmakta önemli bir etkendir.
 

 Burada bir göz makyajı için aynı ayrıca alt ve üst kirpiklerin koyu renk farla doldurulması önerilmektedir.
 
 Aynı zamanda far paletindeki en açık renkler seçilerek hafif dumanlı bir makyaj yapılması, bu
 konuda buğulu göz makyajları adına hoş bir görsel elde etme şansını vermektedir. Buradan nude renkleri ve toprak renkleri ön plana çıkıyor.
 
 Hafif Dumanlı Göz Makyajı Yapımı

 
     Buğulu göz makyajı yapımı konusunda tüm bu seçenekler değerlendirdikten sonra, güzel bir görünüm elde edebilmek adına hafif bir dumanlı göz makyajı da özel bir izlenim ortaya çıkarabilmektedir. Bunun için öncelikle krem farını göz kapağına sürmekle başlanmalıdır. Daha sonra gözlerin dış köşe kısımlarına kızıl ile birlikte kahve tonları dikkatli şekilde uygulanmalıdır. Bu da gözlerin daha belirgin biçimde ortaya çıkmasına fırsat vermektedir. Burada unutulmaması gereken eğer küçük gözlere sahip iseniz o zaman mutlaka daha açık onlarda renkler kullanmaya dikkat etmelisiniz.
 
 Pratik Buğulu Göz Makyajı Kolaylığı
 
     Özellikle bir acele durumu var ise ve hemen dışarı çıkmak istemiyorsa, bunun için pratik bir yöntem bulunmaktadır. Bu konuda kirpiklerin diplerine göz kalemi kullanmak buğulu bir görünüm ortaya çıkarabilmektedir. Tabii aynı durum alt kirpikler için de gerçekleştirilmelidir. Çizginin orta kısımları biraz kalın tutularak daha güzel bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca kaş kemiği ile birlikte göz kapaklarının dış köşe bölümlerine koyu renkli bir far uygulaması gerçekleştirmek de bu güzel görünüm etkisini arttıracaktır. Orta boy ya da yassı bir fırça bu işlem için kullanılabilir. Belirli bir biçimde hafifçe dağıtıldıktan sonra da artık rahatlıkla dışarı çıkılabilir.
 
 Sadece Göz Kalemiyle Buğulu Göz Makyajı     Gerçekleştirmek
 
     Yalnızca bir göz kalemi kullanarak da yine buğulu göz makyajı yapmak mümkündür. Göz kalemi kullanılmadan önce bu noktada yaklaşık olarak 20 saniye boyunca kapalı şekilde sıcak suda tutulmalıdır. Sürdürülebilir bir ılık hale geldiği zaman kirpik diplerine dağınık bir şekilde uygulama yapılabilir. Alt kirpikleri de yapıldıktan sonra bir aplikatör vasıtasıyla görünüm buğulu bir hale getirilebilir.