Moda Tasarımında Yenilikçi Tarzlar

Moda Tasarımında Yenilikçi Abiyeler 1- Seyyar Pelerinli Abiyeler: Seyyar pelerinli abiyeler son üç yıl içerisinde binlerce kadın müşteri tarafından incelenip satın alınmaya devam ediyor.

Moda Tasarımında Yenilikçi Tarzlar
29 Nisan 2020 - 05:41

Moda Tasarımında Yenilikçi Abiyeler 1- Seyyar Pelerinli Abiyeler: Seyyar pelerinli abiyeler son üç yıl içerisinde binlerce kadın müşteri tarafından incelenip satın alınmaya devam ediyor. Çift yönlü bir kullanım modeli sunan bu abiye modelleri klasik abiye ve elbise algısının yerine son derece çağdaş ve portatif bir giyim modeli sunmayı da başardı. İsteyenler ve talepleri bu yönde olanlar abiyelerinden pelerinleri çıkararak sade bir gösterim ile bu elbiseleri giyebilirken isteyenler ise pelerinli abiyeler ile birlikte boy göstererek tüm dikkatleri ve meraklı gözleri üzerinde toplayabilirler. 
 
 2- Kare Desenli Abiyeler: Pop Art ekolünden esintiler taşıyan kare desenli abiyeler özellikle genç hanımlar tarafından tercih edilmekte, düğün ve nişan gibi organizasyonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte klasik çizgilerinin yanı sıra genel sportif görünümleri sayesinde balolarda ve çeşitli kutlamalarda da giyilebilmektedir. Kare desenleri geometrik ve simetrik bir dışa vurum sergilerken modern zamanlara bire bir uyum sağlaması ile temsil edilmektedir. 
 


 3- Baskı Desenli Abiyeler: Abiye modellerine yeni bir soluk getiren baskı desenli abiyeler günümüzde popüler bir rağbet oranı ile satın alınmaktadır. Abiyelerin eteklik ve gövde kısmında dijital baskı kalitesinde yer alan tasarımlar büyük oranda beğenilmeye devam edilmektedir. 
 
 
 Moda Tasarımında Yenilikçi Genç Giyim Tarzları 1- Punk Giyim Tarzı: Yenilik en çok genç giyim tarzlarında kendini gösteriyor. Punk giyim tarzı Amerika çıkışlı olsa da çok kısa bir sürede Avrupa ve Türkiye'de de yaygınlık kazandı. Genellikle salaş etekler ve özgün çoraplar ile birlikte özgürlükçü bir giyimin öncüsü kabul edilmektedir. 
 
 2- Gotik Giyim Tarzı: Son on yıldır gotik giyim tarzı üzerine konularak ve yeni eklemeler yapılarak 2018 yılına kadar gelmiştir. Koyu ve ağır makyaj unsurları ile birlikte temsil edilir. Ana rengi siyah ve lacivert gibi koyu renkler arasından seçilmektedir. 

 
 3- Eklektik Giyim Tarzı: Eklektik giyim tarzı birbiri ile pek de ilgisi bulunmayan en az iki kıyafet türünün kombin hale getirilmesi ile oluşturulmaktadır. Farklı seçeneklere ve özgün tasarımlara açıktır. 
 
 
 Moda Tasarımında Eskiyi Günümüze Taşıyan Giyim Tarzları 1- Vintage Giyim Tarzı: 1700'lü yılların sonundan başlayıp 1800'lerin ortalarına kadar etkisini sürdürmüş olan Vintage giyim tarzı modern yapı taşları ve tasarım zevkleri ile örüntülü hale getirilerek günümüzde yeniden yorumlanmaktadır. Vintage giyim tarzında özellikle mavi ve beyaz renklerinin kıvamında kullanılışı gündeme gelmektedir. Genellikle sokak modasının çağdaş tasarım dokunuşları ile birlikte günümüze kadar taşınmasından ileri gelmektedir. 
 

 2- Barok Giyim Tarzı: Genellikle ağır mücevher aksesuarları ile desteklenerek günümüze kadar gelmiş olan Barok giyim tarzı 2018 yılı itibariyle yeniden popüler olmaya başladı. Özellikle ünlü hanımların tercih ettiği barok giyim tarzı sosyal medya etkisiyle sosyal yaşamda da tercih ve talep edilmeye başlanmıştır. Özellikle kutlamalarda, balolarda ve ödül törenlerinde gösterişli ve şaşaalı dışa vurumları ile birlikte barok giyim tarzı aynı zamanda koyu makyaj ve büyük çanta unsurları ile zengin hale getirilmektedir.